Apostolstwo Modlitwy Posłaniec Serca Jezusowego

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00, 7:30, 9:00,
11:00 msza
12:30, 15:30, 18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

 

StefanKagl

Szanowni Państwo!

Dokładnie tydzień temu przeżywaliśmy bardziej lub mniej aktywnie  Narodowy Dzień czytania Biblii. Niezależnie od naszych przekonań metafizycznych na świat słowa tej księgi stanowiły oraz stanowią inspirację dla wielu dzieł które następnie stanowiły kolejny bodziec lub rodziły konieczność podjęcia dialogu twórczego swoistego pojedynku na dzieła albo sporu niezgody czy na rozwiązania formalne które niosło dane dzieło albo co było równie częste hołdu który składali autorzy poprzednikom, jak chociażby Modestowi Mussorgskiemu współczesny zespół muzyki rokowej Emmerson, Lake and Palmers właśnie dzisiejsze Obrazki z wystawy zamykające dzisiejszy kocert. Na szczęscie my usłyszymy w wersji organowej. Tak było w najszerzej pojętej literaturze, sztukach plastycznych łącznie z obecnie funkcjonującymi wypowiedziami w formie instalacji, oraz tak było co dzisiejszego wieczoru najbardziej nas interesuje w muzyce.przywołałem Modesta Piotrowicza Mussorgskiego który muzykę zaprzągł do oddania wszelkich zjawisk życia codziennego że wzniosłe słowa o Biblii giną w tym zamyśle można by postawić znak zapytania. Tylko pozornie bo wychodząc od Słowa które było na początku – dzisiejsi kompozytorzy dzięki nim będziemy mogli się przenieść we wszytsko co jest najważniejsze dla nas: pokój, nasze krainy dzieciństwa, wysiłek heroizm, zmaganie się jako nasz sposób i konieczność aby przeżyć.

Stefan Kagl. Kilka słów o dzisiejszym wykonawcy. Urodził się w 1963 roku. Koncertuje na całym świecie. Laureat wielu prestiżowych nagród, profesor uczelni muzyki klasycznej oraz kościelnej. Ale nie słowa są ważne tylko muzyka.

oraz wsłuchujmy się w idącą przez wieki muzykę, od 17 wieku od baroku po 20 wiek w muzykę o nas samych historię nas samych.

Powitajmy dzisiejszego wirtuoza

Jarosław Naliwajko SJ

czwartek, 25 maja 2017

(J 16,16-20)

Smutek wasz zamieni się w radość

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”.
Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: „Co to znaczy, co nam mówi: «Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie»; oraz: «Idę do Ojca?»” Powiedzieli więc: „Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi”.
Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: „Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: «Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?» Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość”.

Rozważania o piśmie