1. Już od XII-tego wieku, w 5-tą niedzielę wielkiego postu utrwalił się zwyczaj zasłaniania krzyży aż do Liturgii Wielkiego Piątku. Ten swoisty post dla oczu potęguje tęsknotę za Jezusem Chrystusem.
  2. Czwartek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  3. Piątek, 26 marca, g 17.00 Droga krzyżowa, prowadzą studenci Duszpasterstwa WAJ.
  4. Sobota, 27 marca, godz. 17.15 początek Lectio Divina. Szczegóły na plakacie.
W każdą niedzielę!  wielkiego postu nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi Ojciec Radosław Robak SJ, były wieloletni dyrektor Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie komunii świętej, wolność od przywiązania do grzechu powszedniego, modlitwa w intencjach papieskich.

 

  1. W zakrystii prasa religijna, polecamy również tygodnik Idziemy pod redakcją Henryka Zielińskiego. W Gościu niedzielnym szerokie omówienie pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku.
  2. Pod chórem ustawiliśmy dozownik wody święconej, zgodny z wymogami sanitarnymi czasu pandemii. Przedmiot jest darem osoby, która pragnie pozostać anonimowa.
  3. Przedstawiciele Salezjańskiego Wolontariatu Misyjny dwa tygodnie temu na rzecz maluchów w Peru, zebrali ponad 3 100 złotych ofiary misyjnej. Bóg zapłać za pomoc!
  4. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.
  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

Czerwona strefa w Bazylice wynosi 63 osoby
W świątyni prosimy zakrywać nos oraz usta

Skip to content