1. Jutro, we wtorek i środę godzina 18.00 Rekolekcje dla spóźnionych, poprowadzi O. Jakub Kołacz SJ, Dyrektor Wydawnictwa WAM.
 2. Spowiedź w Wielki Czwartek i Piątek od godz. 6.00 do godz. 17.45, w Wielką Sobotę od godz. 6.00 do godz. 18.45. Prosimy nie odkładać świętego pojednania na ostatnią chwilę Wielkiego Tygodnia.
 3. Wielki Czwartek 1 kwietnia, obrzędy Triduum Paschalnego rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej. Po liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji, możliwość adoracji do godz. 24.00, od godz. 23.00 zaprasza O. Mariusz Balcerak SJ.
 4. Wielki Piątek 2 kwietnia, pamiątka męki i śmierci Pańskiej.
  Godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia poprowadzą Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Uroczysta liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego (adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 23.00). W tym dniu obowiązuje post ścisły – tzn. jeden posiłek do syta, także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Wielka Sobota 3 kwietnia, w tym dniu Chrystus spoczywa w grobie, Kościół nie sprawuje Eucharystii, wieczorem rozpoczyna liturgię Nocy Paschalnej, która jest już świętem Zmartwychwstania Pana Jezusa. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.
  Na liturgię prosimy przynieść świece.
 6. W zakrystii dostępne Baranki paschalne przygotowane przez Caritas.
 7. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

W trakcie trwania Liturgii Świętego Triduum Paschalnego
będziemy rygorystycznie przestrzegać przepisy sanitarne.

Możliwa ilość uczestników to 65 osób.
Po osiągnięciu tej liczby, drzwi do bazyliki zostaną zamknięte.

W świątyni prosimy zakrywać nos oraz usta

Skip to content