1. W ubiegły Piątek, 11 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, obecni w Bazylice Biskupi, zebrani na Plenarnej Konferencji Episkopatu Polski, odnowili poświęcenie Polski Sercu Bożemu, które miało miejsce 100 lat temu, w roku konsekracji naszej świątyni.
Dziękując Bogu za tę łaskę której byliśmy świadkami, wyrażamy wdzięczność również Wszystkim którzy wspierali Nas, ofiarami duchowymi oraz materialnymi. Zapewniamy o naszej trwałej pamięci modlitewnej. W intencji naszych ofiarodawców przez cały rok sprawujemy Eucharystię w każdą środę o godz. 6.00, wypraszając Boże bł., potrzebne łaski, zdrowie dla Nich oraz Ich rodzin i bliskich.

2. Poniedziałek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3. Sobota, 19 czerwca, Msza św., z prośbą o beatyfikację Rozalii Celakówny.

4. Nabożeństwa poświęcone Bożemu Sercu, w czerwcu codziennie o godz. 17.30.

5. Polecamy Gościa niedzielnego, z artykułem ‚Polskie Sacre–Coeur‘, szeroko omawiającym naszą Bazylikę jako przykład spektakularnego dzieła sztuki religijnej pierwsze połowy XX w., ukazując jego walory estetyczne i artystyczne, ale przede wszystkim przywołany tekst, odkrywa teologiczny i duchowy sens naszej świątyni, dla wielu pokoleń Polaków rozsianych po całym świecie.

6. Do nabycia w zakrystii ekskluzywny album poświęcony naszej Bazylice, wydany z okazji jubileuszu 100–tu lecia jej konsekracji oraz poświęcenia Polski Sercu Bożemu. Ta pozycja wydawnicza stanowi cegiełką na remotny oraz konserwację Bazyliki.

7. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.Błogosławionej niedzieli!Skip to content