1. Dziś Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Zacheuszki czyli krzyże – świeczniki apostolskie umieszcza się w miejscach które biskup namaszcza olejami świętymi podczas dedykacji kościoła. Zapalone świeczki symbolizują spalanie się Chrystusa dla naszego zbawienia.

2. Jutro, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje niedzielny porządek liturgiczny. We wtorek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek Mszy świętych jak w dniu powszednim.

3. Ojciec Święty Franciszek udzielił łaski uzyskania odpustu zupełnego za wiernych zmarłych przez cały miesiąc listopada dla odwiedzjacych cmentarz. Można go zyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź święta, przyjęcie Komuni eucharystycznej, wolność od przywiązania do grzechu lekkiego, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Osoby starsze, chore i ci wszyscy którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać ten odpust zupełny, łącząc się duchowo z tymi tymi wiernymi którzy nawiedzają miejsca święte, niemając przywiązania do grzechu iposiadając intencje kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczjane warunki odpustu.

4. Piątek, 5 listopada, pierwszy piątek miesiąca, Eucharystia godzina 18.00 uroczyste śluby zakonne złoży O. Waldemar Los Duszpasterz Akademicki.

5. WYPOMINKI z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych prosimy przynosić do zakrystii. Do końca listopada odmawiamy za nich codziennie różaniec oraz w czasie Mszy świętych o godzinie 7.00 w środę i piątek. W ciągu roku w czasie Eucharystii w każdy czwartek o godz. 8.00.

6. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

W Bazylice prosimy zakrywać nos oraz usta


Błogosławionej niedzieli!

Skip to content