1. Wtorek, 9 listopada, święto poświęcenia Bazyliki Loretańskiej.

2. Środa, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża oraz Doktora kościoła.

3. Czwartek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada 103-cia rocznica odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.

4. Sobota, 13 listopada, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Godz. 15.30 Msza św. w int. Ojczyzny.

5. Ojciec święty Franciszek udzielił łaski uzyskania przez cały miesiąc listopad odpustu zupełnego za wiernych zmarłych, dla odwiedzjacych cmentarz. Można go zyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź święta, przyjęcie Komunii eucharystycznej, wolność od przywiązania do grzechu lekkiego, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Osoby starsze, chore i ci wszyscy którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać ten odpust zupełny, łącząc się duchowo z tymi tymi wiernymi którzy nawiedzają miejsca święte, niemając przywiązania do grzechu i posiadając intencje kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczjane warunki odpustu.

6. WYPOMINKI z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych prosimy przynosić do zakrystii. Do końca listopada odmawiamy za nich codziennie różaniec oraz w czasie Mszy świętych o godzinie 7.00 w środę i piątek. W ciągu roku w czasie Eucharystii w każdy czwartek o godz. 8.00.

7. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

W Bazylice prosimy zakrywać nos oraz usta


Błogosławionej niedzieli!

Wizerunek przedstawiający okoliczności zabójstwa Pierwszych Męczenników Polskich umieszczony w kościele klasztoru kamedułów w Bieniszewie.
Skip to content