1. Dzisiaj przypada V Światowy Dzień Ubogich, w tym roku pod hasłem: Ubogich zawsze macie (Mk 14,7). Papież Franciszek nieustannie wzywa do troski o tych którzy potrzebują pomocy materialnej, emocjonalnej, duchowej. Szukajmy ich wokół siebie i obdarowywujmy swoimi zasobami. Także dzisiaj obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladownaym, w tym roku poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny w tym kraju sprawił między innymi 70% bezrobocie, masową emigrację mieszkańców, ucieczkę chrześcijan. Informację o możliwość włączenia się w pomoc Libanowi, można uzyskać w zakrystii lub w internecie.

2. Czwartek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. Piątek, 19 listopada, godz. 16.30 Msza św., z prośbą o beatyfikację Rozalii Celakówny.

4. Sobota, 20 listopada, wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

5. W zakrystii prasa religijna, listopadowy biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba z szerokimi komentarzami do aktualnych czytań liturgicznych oraz poświęconnych uroczystości Wszystkich Świętych.

6. Zapraszamy rodziny z dziećmi w każdą niedzielę (oprócz świąt) na Mszę św. o godz. 11.00 do Kaplicy Akademickiej WAJ.

7. WYPOMINKI z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych prosimy przynosić do zakrystii. Do końca listopada odmawiamy za nich codziennie różaniec oraz w czasie Mszy świętych o godzinie 7.00 w środę i piątek. W ciągu roku w czasie Eucharystii w każdy czwartek o godz. 8.00.

8. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codziennie na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

W Bazylice prosimy zakrywać nos oraz usta


Błogosławionej niedzieli!Skip to content