1.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd – jest obchodzony od 1954 roku, w ostatnią niedzielę stycznia (w Indiach 30 stycznia w dniu śmierci Mahatmy Gandhiego) w około 150 krajach na świecie. Jest okazją do zwrócenia uwagi świata, szczególnie bogatej jego części, na problem ludzi chorych na trąd i wyrażenia solidarności z nimi.

2.

Poniedziałek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

3.

Środa, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu przypada Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II w 1997 roku, stwarzający okazję do głębszej refleksji Kościoła powszechnego nad darem życia poświęconego w służbie Bogu, Kościołowi oraz bliźnim. Godz. 18.45 koncert Kolędy polskie oraz świata na gitarę klasyczna oraz organy z udziałem Jana Oberbeka. Bliższe informacje na plakacie.

4.

Czwartek, 3 lutego, pierwszy czwartek miesiąca, godzina 23.00 nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA. Zapraszamy podobnie jak w ubiegłym miesiącu wszystkich czcicieli Eucharystii oraz Serca Bożego.

5.

Piątek, 4 lutego, pierwszy piątek miesiąca. Godz. 18.00 Msza święta z okolicznościowym kazaniem poświęconym Bożemu Sercu. Po Eucharystii nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.

Sobota, 5 lutego, wspomnienie Agaty Sycylijskiej, dziewicy oraz męczennicy, świętej Kościoła katolickiego oraz Cerkwi prawosławnej.

7.

W zakrystii prasa religijna. W Gościu Niedzielnym, cykl Audiobiblia, obejmująca cały Stary oraz Nowy Testament.

8.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę oraz za pomocą przelewów internetowych.

9.

Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.


W Bazylice prosimy zakrywać nos oraz usta


Błogosławionej niedzieli!
Ofiarowanie Jezusa w świątyni, Giovanni Bellini

Skip to content