1.

Dziś po Mszy św., o godz. 12.30 czerwcowy organowy Koncert Matinee uświetniający Eucharystię, wprowadzjący w tajemnicę łączącą estetykę z chrześcijaństwem w wykonaniu absolwenta Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Warszawie.

2.

Poniedziałek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, portugalskiego teologa, franciszkanina, prezbitera i doktora Kościoła. Godz. 15.30 za przyczyną św. O. Andrzeja Boboli patrona Polski Msza św. w int. naszej Ojczyzny oraz pokoju w Ukrainie.

3.

Wtorek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4.

Czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa -Boże Ciało. Tradycyjną procesję Bożego Ciała w naszej parafii rozpocznie Msza święta o godzinie 15.00, w kościele świętego Mikołaja. Po niej, wyruszy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP Księży Misjonarzy, następnie do kościoła Sióstr Karmelitanek Bosych i do tutejszej Bazyliki, by powrócić do kościoła parafialnego. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do wspólnego publicznego przeżywania, wyznawnia oraz radowania się tajemnicą Eucharystii obecną w naszym codziennym trudzie.

5.

Piątek, 17 czerwca, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

6.

Nabożeństwa do Serca Bożego codziennie o godz. 17.30.

7.

W zakrystii prasa religijna, czerwcowy numer Biuletynu Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba, poświęcony Bożemu Sercu, z kolorową wkładką przedstawiającą teologię Trójcy Świętej zawartą w różnych przedstawieniach malarskich.

8.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

9.

W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, godz. 16.30 Euchrystia w int. beatyfikacji Rozalii Celakówny.


Błogosławionej Niedzieli!
„Święta Trójca”, autor: Jose de Ribera
Skip to content