Kolegium Księży Jezuitów, 31-501 Kraków, ul. Kopernika 26
Nasze konto: 37 1240 4650 1111 0010 4312 3240

Informacje dla ofiarodawców •  

Dziękujemy za złożone ofiary!

Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Główna

2021 ROK JUBILEUSZOWY

W A Ż N E !!!

 

D E K R E T - D Y S P E N S A

Ks. Abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego oraz świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej w dniu nakazanym  nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Koncert pasyjny, 6 marca 2021

 

KONFERENCJA - 11 marca 2021, czwartek

 

DZIEŃ SKUPIENIA ONLINE - 13 marca 2021, sobota

Organizator: Stowarzyszenie „Abraham i Sara”

II. -NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 28 luty 2021

1. Czwartek, 4 marca, święto świętego Kazimerza, królewicza, patron Polski oraz Litwy.
Godzina 23.00 nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA. Szczegóły na plakatach.

2. Piątek, 5 marca, pierwszy piątek miesiąca, godz. 17.00 Droga krzyżowa, poprowadzą Księża Scholastycy.
Godz. 18.00 Eucharystia w int. Apostolstwa Modlitwy w całym kraju, z ustanowieniem grupy Scholastyków naszego seminarium w posłudze lektora i akolity. Po Mszy św. konferencja przygotowana przez Apostolstwo Modlitwy.

3. Sobota, 6 marca, godz. 17.15 zapraszamy do medytacji prowadzonej w oparciu o Ewangelię niedzielną – Lectio Divina. Szczegóły na plakacie.
Godz. 19.00 Koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu męskiego zespołu wokalnego Calvi Cantores, w programie między innymi pieśni da Palestriny, Gorczyckiego. Koncert przygotowuje na uroczystość poświęcenia Polski Bożemu Sercu, w czerwcu tego roku, z udziałem Episkopatu Polski.

W każdą niedzielę! wielkiego postu nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi Ojciec Radosław Robak SJ, były wieloletni dyrektor Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie komunii świętej, wolność od przywiązania do grzechu powszedniego, modlitwa w intencjach papieskich.

4. W zakrystii prasa religijna, lutowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba wprowadzający w czas oraz liturgię wielkiego postu, wraz z kolejnymi fotogramami wnętrza naszej świątyni w perspektywie panoramicznej.

5. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

 

 

PIERWSZY PIĄTEK 5 marca 2021

 

ADORACJA - 4 marca 2021, czwartek

 

I. -NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 21 luty 2021

1. Poniedziałek, 22 lutego, święto Katedry św. Piotra, apostoła. Święto przypomina, że stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Za nawiedzenie kościoła katedralnego (np. Katedry wawelskiej), można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Czwartek, 25 lutego, godz. 19.00 Konferencja sercanina ks. Eugeniusza Ziemanna, Boże Serce w minsterium swojego otwarcia na współczesny świat. Spotkanie przygotowujące na uroczystość poświęcenia Polski Bożemu Sercu, w czerwcu tego roku, z udziałem Episkopatu Polski.

3. Piątek, 26 lutego, godz. 17.00 Droga krzyżowa, poprowadzą Siostry Służebniczki.

4. Sobota, 27 lutego, godz. 17.15 zapraszamy do medytacji prowadzonej w oparciu
o Ewangelię niedzielną – Lectio Divina. Szczegóły na plakacie.

W każdą niedzielę! wielkiego postu nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi Ojciec Radosław Robak SJ, były wieloletni dyrektor Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie komunii świętej, wolność od przywiązania do grzechu powszedniego, modlitwa w intencjach papieskich.

5. W zakrystii prasa religijna, lutowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba wprowadzający w czas oraz liturgię wielkiego postu, wraz z kolejnymi fotogramami wnętrza naszej świątyni w perspektywie panoramicznej.

6. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

 

6. NIEDZIELA ZWYKŁA 14 luty 2021

1. Środa 17 lutego, w tym dniu wypada POPIELEC, początek Wielkiego Postu. Obrzęd pokutny posypania głów popiołem, podczas każdej Mszy św. (będzie on dostosowany do wymogów epidemicznych). W tym dniu obowiązuje post i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post jest ilościowy – tzn. ograniczenie posiłków do trzech dziennie, z których tylko jeden może być do syta. Post dotyczy wszystkich osób pełnoletnich od: 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje katolików od: 14 rok życia.

2. Piątek 19 lutego, pierwszy piątek Wielkiego Postu. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Pamiętajmy przez cały rok, w modlitwach o tych bolesnych stronach życia naszego Kościoła. Godz. 16.30 Eucharystia z prośbą o beatyfikacę Rozalii Celakówny. Godz.17.00 Droga Krzyżowa, w intencji ofiar oraz sprawców wykorzystywania seksualnego.
Nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę Wielkiego Postu godz. 17.00. Kazania pasyjne wygłosi Ojciec Radosław Robak SJ, były wieloletni dyrektor Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

3. W zakrystii prasa religijna, lutowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba wprowadzający w sens wielkiego postu, wraz z kolejnymi fotogramami wnętrza naszej świątyni w perspektywie panoramicznej. Również jest dostępna, przygotowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego (WŻCH) Zdrapka wielkopostna, zachęcamy do tej formy modlitwy oraz pracy wewnętrznej w każdym dniu wielkiego postu.

4. Zapraszamy na codzienną transmisję liturgii na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

5. Dziękujemy za ofiary złożone bezpośrednio w bazylice oraz z pomocą przelewów bankowych.

 

Z a p r o s z e n i e !

W każdą sobotę Wielkiego postu zapraszamy na Lectio Divina medytację ewangeliczną, prowadzoną w oparciu o czytanie liturgii słowa, zaczerpnięte z niedzielnej Ewangelii.
Początek, sobota godz. 17.15

5. NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lutego 2021

1. Środa, 10 lutego, wspomnienie Scholastyki z Nursji, dziewicy i świętej Kościoła katolickiego, prawosławnego oraz anglikańskiego. Urodziła się jako siostra bliźniaczka św. Benedykta. Według tradycji święta chroni przed burzami, piorunami oraz wichrami.

2. Czwartek, 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, w tym dniu przypada 29-ty Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 r.
W Bazylice możliwość przyjęcia sakramentu chorych po każdej Eucharystii.

3. W zakrystii prasa religijna, lutowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba wprowadzający w czas oraz liturgię wielkiego postu, wraz z kolejnymi fotogramami wnętrza naszej świątyni w perspektywie panoramicznej.

4. Eucharystie oraz nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na portalu internetowym: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

 

PIERWSZY PIĄTEK 5 lutego 2021

 

Koncert kolęd 31 stycznia 2021

 

4. NIEDZIELA ZWYKŁA 31 stycznia 2021

1. We wtorek, 2. lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). W tym dniu przypada Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony w 1997 r. przez świętego Jana Pawła II. W Polsce żyje ok. 32 tys. osób konsekrowanych: wśród nich zakonnicy, siostry zakonne (ze zgromadzeń czynnych oraz kontemplacyjnych), a także osoby zaangażowane w instytutach i wspólnotach świeckich oraz dziewice, wdowy konsekrowane i pustelnicy. W tym dniu zebraną ofiarę z tacy przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.

2. W środę, 3. lutego obchodzimy wspomnienie Błażeja z Sebasty, świętego Kościoła katolickiego i prawosławnego, biskupa i męczennika, jednego z Czternastu Świętch Wspomożycieli, opiekuna zwierząt domowych, patrona od chorób gardła.

3. W czwartek, 4. lutego przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu o g. 23.00 GODZINA ŚWIĘTA. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach zamieszczonych na dzwiach bazyliki.

4. W piątek, 5. lutego, przypada pierwszy piątek miesiąca. W ten dzień obchodzimy wspomnienie Agaty Sycylijskiej, świętej Kościoła katolickiego i prawosławnego, dziewicy i męczennicy, patronki pielęgniarek oraz kominiarzy. Jest orędowniczką zagrożonych przez pożary oraz ogień.

W piątek, Apostolstwo Modlitwy zaprasza na Eucharystię o g. 18.00, po niej na konferencję, którą zwieńczy modlitwa uwielbienia. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach zamieszczonych na drzwiach bazyliki.

5. W sobotę, 6. lutego obchodzimy wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

6. W zakrystii można nabyć prasę religijną. Serdecznie polecamy lutowy numer biuletynu Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba. Lektura pozwoli wprowadzić nas w czas wielkiego postu oraz pozwoli wyjaśnić znaki liturgiczne sprawowane podczas mszy świętej. Ponadto, w biuletynie znajdują się fotografie ukazujące wnętrza naszej świątyni w panoramicznej perspektywie. Serdecznie polecamy. Ofiarę ze sprzedaży przeznaczamy na rozwój dzieła Apostolstwa Modlitwy.

7. Eucharystie oraz nabożeństwa sprawowane w bazylice transmitujemy codzienne za pośrednictwem portalu internetowego: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

8. Serdecznie dziękujęmy za składane ofiary złożone na tacę oraz za pośrednictwem przelewów internetowych.

 

 

3. NIEDZIELA ZWYKŁA 24 stycznia 2021

1. Dziś przypada ustanowiona przez papieża Franciszka w 2019 roku Niedziela Słowa Bożego, sięgajmy codziennie do Biblii.
Na prośbę Caritas Chorwacji przewodniczący Episkopatu Polski ogłosił dzisiejszą niedzielę Dniem Solidarności z Chorwacją. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel. Możliwość przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

2. Poniedziałek, 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła.

3. Wtorek, 26 stycznia, 20-ty Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, obchodzony w tym roku pod hasłem Chrześcijanie i Muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa. Został ustanowiony po zakończeniu Tygodnia Modlitw
o Jedność Chrześcijan, aby zachęcać do wytrwałej modlitwy o pokojowe współistnienie pomimo różnic - z Listu Abp M. Jędraszewskiego do wspólnoty muzułmańskiej w Krakowie z dn. 6 stycznia br.

4. W zakrystii prasa religijna, styczniowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba z artykułem poświęconym historii naszej Bazyliki oraz kolorową wkładką z fotografiami wnętrza świątyni.

5. Eucharystie oraz nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na portalu internetowym: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

2. NIEDZIELA ZWYKŁA 17 stycznia 2021

1. Dziś przypada 24-ty Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, w tym roku obchodzony pod hasłem Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście (Pwt 30,15). Szczegoły na plakacie, oraz stronie internetowej Archidiecezji krakowskiej.

2. Od 18 do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tym roku z przewodnimi słowami Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc. Termin zaproponowany w 1908 r. przez pioniera ruchu ekumenicznego, Paula Wattsona z USA, obejmuje czas między wspomnieniem św. Piotra a nawróceniem św. Pawła.
Wydarzenia ekumeniczne w Krakowie można śledzić on-line na kanale YouTube Rada Dialogu Archidiecezji Krakowskiej.

3. Wtorek, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa.
Godz. 16.30 Msza święta z prośbą o beatyfikację Rozalii Celakówny.

4. W zakrystii prasa religijna, styczniowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa
i Służba z artykułem poświęconym historii naszej Bazyliki oraz kolorową wkładką z fotografiami wnętrza świątyni.

5. Eucharystie oraz nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na portalu internetowym: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

1. Niedziela zwykła ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021

1. O godzinie 11.00 w Bazylice ropoczynamy obchody Jubileuszu 100-tu lecia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kulminacja tych uroczystości z udziałem Episkopatu Polski, przypadnie 11-ego czerwca bieżącego roku. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń oraz uczestnictwa we wspólnej modlitwie.

2. Rozpoczyna się pierwsza część okresu zwykłego w liturgii, trwa do wtorku przed Środą Popielcową, która w tym roku wypadnie 17 lutego. Cały okres zwykły w ciągu roku obejmuje 33 lub 34 tygodnie w których celebrujemy oraz wspominamy szczególnie w niedziele, misterium Chrystusa w całej jego pełni.

3. Środa, 13 stycznia, godzina 15.30 Msza święta w intencji Ojczyzny, sprawowana w Naszej Bazylice co miesiąc, nieprzerwanie od 13-tego stycznia 1982 roku, czyli od 39-ciu lat.

4. W zakrystii prasa religijna, styczniowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa
i Służba z artykułem poświęconym historii naszej Bazyliki oraz kolorową wkładką z fotografiami wnętrza świątyni.

5. Eucharystie oraz nabożeństwa sprawowane w Bazylice, transmitujemy codzienne na portalu internetowym: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

6. Ośrodek Dzieło Pomocy imienia Świętego Ojca Pio dziękuje za wszystkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę przed Bazyliką, na potrzeby Orszaku Trzech Króli oraz za te złożone na przygotowane przez beneficjentów Ośrodka zestawy kadzidła oraz kredy, w sumie prawie 3000 złotych.

7. A my składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

poniedziałek, 08 marca 2021