Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Zaproszenie na "Noc Świadków"

Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" we współpracy z Parafią pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie zaprasza na "Noc Świadków", która odbędzie się już za miesiąc, w sobotę 9. listopada 2019 r. Cykl wydarzeń rozpocznie się o godz. 17:05 FlashMobem na Rynku Głównym w Krakowie - akcją informacyjną mającą na celu uświadomienie zebranym, że męczeństwo za wiarę jest stale aktualne we współczesnym świecie. O godz. 18:30 w Bazylice Mariackiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Następnie rozpocznie się czuwanie modlitewne pt. “Noc Świadków” wraz z przedstawieniem biogramów męczenników za wiarę pochodzących z Nigerii, Egiptu, Pakistanu, Francji, Syrii oraz Iraku. Świadectwo wygłosi Maryam Kurda, chrześcijanka z Iraku, która była bezpośrednim świadkiem ucieczki chrześcijan w 2014 r. z Równiny Niniwy w wyniku wypędzenia przez ekstremistów z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS).Liturgię wzbogaci śpiew chóralny.
Wydarzenie to odbywa się w przeddzień XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym - organizowanego co roku przez Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Jest to inicjatywa, którą wspiera Ojciec Święty Franciszek oraz Konferencja Episkopatu Polski.

Pobierz plakat informujący o tym wydarzeniu, nad którym patronat honorowy objął JE Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Zapraszamy do obecności na wydarzeniu!

Księża, którzy chcieliby dołączyć do koncelebry proszeni są o bezpośredni kontakt wysyłając wiadomość na adres: biuro.krakow@pkwp.org. Zapraszamy również kleryków do pomocy

NOC SWIADKOW 2019

piątek, 28 lutego 2020

modlitwa