Kolegium Księży Jezuitów, 31-501 Kraków, ul. Kopernika 26
Nasze konto: 37 1240 4650 1111 0010 4312 3240

Informacje dla ofiarodawców •  

Dziękujemy za złożone ofiary!

Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Literatura teologiczna

Myślunki

Myślunki

Nie mnie wypowiadać się na temat dróg Pańskich, On ma własne dojścia do człowieka, ale jeśli mógł przemawiać przez oślicę Balaama (Lb 22), to może też przez krótkie treści zawarte na tych stronach" - napisał w "Słowie od autora" Stefan Filipowicz, SI.

W "Myślunkach" można, a nawet trzeba, przejrzeć się jak w zwierciadle, by odnaleźć w nich siebie, przeżyć swoistą katharsis i wejść w nowy dzień z odmienionym sercem. To książka, której nie można spokojnie odłożyć na półkę - warto mieć ją zawsze w pobliżu, by z jej pomocą na co dzień wadzić się z własnym sumieniem.

gdzie szukać - »

PIOTR FABER Ulubiony święty papieża Franciszka

PIOTR FABER  Ulubiony święty papieża Franciszka

To barwna opowieść o życiu św. Piotra Fabera (1506-1546), pierwszego kapłana w gronie paryskich przyjaciół św. Ignacego Loyoli, którzy dali początek Towarzystwu Jezusowemu.

Opisana w książce apostolska działalność Piotra Fabera jest imponująca. Przez szesnaście lat udzielał on rekolekcji ignacjańskich i głosił kazania we Włoszech, na terenie Niemiec, Hiszpanii i Portugalii. W posłudze głoszenia słowa Bożego towarzyszyli mu aniołowie i święci. W często cytowanym tu Dzienniku duchowym Piotr Faber opisał swoją przygodę z Bogiem. Przeżywał ją podczas modlitwy, opiekując się chorymi i pomagając ludziom w ich nawróceniu. Jak pisał, w trudnych dla Kościoła czasach chciał być "Chrystusową miotłą", którą Pan posługuje się, by oczyścić swój Kościół z grzechów.

gdzie szukać? -»

Jezuickie drogi krzyżowe

Jezuickie drogi krzyżowe

Niezwykły zbiór, owoc pracy kilku jezuitów. Pomagali oni ludziom w modlitwie, jaką jest droga krzyżowa. Różnym ludziom.

Śmiało można powiedzieć, że podobnym do Ciebie i Twoich przyjaciół.

Możesz to po prostu przeczytać, możesz wybrać coś dla siebie i pójść jak za przewodnikiem, możesz tylko się zainspirować i stworzyć własną kompozycję, a możesz także pomóc innym we wspólnym kroczeniu za Tym, który dźwigał krzyż.

gdzie szukać -»

Człowiek i...

Człowiek i...

Stefan Filipowicz SJ stawia człowieka oko w oko z problemami współczesnego świata. Kreśląc obrazy różnorodnych zjawisk, nie daje jednoznacznych rozwiązań. Patrząc natomiast z perspektywy Stanów Zjednoczonych, gdzie od lat mieszka i pracuje, w wielu wypadkach wybiega myślą w przyszłość.

gdzie szukać -»

TRUDNA DROGA. Rozalia Celakówna Apostołka Miłości objawionej w Sercu Jezusa

TRUDNA DROGA. Rozalia Celakówna Apostołka Miłości objawionej w Sercu Jezusa

Książka zapoznaje czytelników z postacią niezwykłej świętości, z osobą świecką, pielęgniarką szpitala św. Łazarza w Krakowie, mistyczką - Rozalią Celakówną. Bardzo skłania do tego fakt, że rozpoczęty 5 listopada 1996 r. na szczeblu diecezjalnym jej proces kanonizacyjny, zakończył się w dniu 17 kwietnia 2007 roku decyzją Arcybiskupa ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Na mocy wydanego przez niego dekretu z dnia 16 kwietnia 2007 roku, do księży jezuitów należy dalsza troska o kult Służebnicy Bożej Rozalii i przebieg procesu kanonizacyjnego w Rzymie.

UCZYĆ SIĘ WIARY Z MARYJĄ

W książce Uczyć się wiary z Maryją skupiłem się na tajemnicy Maryi ukazanej w Ewangeliach i Tradycji Kościoła. Starałem się przybliżyć postać Maryi tak, by Jej przygoda z Bogiem przemówiła także do serc współczesnego Czytelnika. Obyśmy umieli naśladować heroiczną wiarę Maryi, gdy podobnie jak Ona, Matka Bolesna pod krzyżem, będziemy doświadczać trudnych chwil w naszym życiu.

z przedmowy

ŚWIĘCI Z CHARAKTEREM

ŚWIĘCI Z CHARAKTEREM

Wszyscy chrześcijanie powołani są do świętości. Takie jest pragnienie Bożego Serca: Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty (por. Kpł 11, 44). Przypomniał nam owo powołanie Sobór Watykański II w Konstytucji o Kościele Lumen gentium. Święci są też znakiem wiarygodności Kościoła. Wierzymy w święty Kościół dzięki męczennikom i wyznawcom.

TO I NAM PRZYTRAFIĆ SIĘ MOŻE...

TO I NAM PRZYTRAFIĆ SIĘ MOŻE...

Poczucie osamotnienia i depresji, niskie mniemanie o sobie, upór przy swoim zdaniu, zgorzknienie, stawianie swojej osoby na piedestale, obawa przed odważnym spojrzeniem na siebie
- to wszystko i nam przytrafić się może.

Kto w tych krótkich obserwacjach dostrzeże także siebie, zrobi milowy krok na drodze samopoznania!

gdzie szukać - »

Świadkowie Ewangelii

Świadkowie Ewangelii

W swojej książce ks. Stefan Filipowicz SI opowiada o kilkudziesięciu osobach ze Stanów Zjednoczonych, które zostały kanonizowane, beatyfikowane lub są kandydatami na ołtarze. Autor przedstawia ich życie, wskazując na ich heroiczne, wspaniałe postawy. Część nazwisk jest już znana w Ameryce, inne odkryjemy dzięki lekturze tej książki.
Jak dotąd nie było w języku polskim zwięzłego przewodnika, ukazującego świętych, błogosławionych i sługi Boże, którzy żyli, pracowali i uświęcili się na terenach dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Zwięźle zarysowane sylwetki 9 świętych, 5 błogosławionych oraz 16 z licznej grupy sług Bożych mogą służyć jako pomoc duszpasterska wychowawcom, nauczycielom i katechetom, a także dziennikarzom i publicystom, rodzicom i młodzieży, słowem - wszystkim do poznania i zatrzymania się w zadumie nad niezwykłą przyjaźnią człowieka z Bogiem, a przez nią do wyjątkowo skutecznego zwrócenia się ku człowiekowi.

111 INTRYGUJĄCYCH MYŚLI

111 INTRYGUJĄCYCH MYŚLI

Słowa beznamiętnie opisują codzienność. Uważny człowiek dostrzega, że mowa w nich o człowieku. Mało kto jednak ma odwagę uznać, że odnoszą się one także do niego. Myśli zawarte w tej książeczce mądrego zastanowią, ciekawego zainteresują, krytyka zaskoczą, sceptyka zreflektują, a niejednemu z pewnością przyniosą pożytek.

gdzie szukać -»

wtorek, 26 stycznia 2021