Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Homilie - Królestwo moje

J 18, 33b-37

…królestwo moje nie jest stąd Pan odpowiada Piłatowi.

Prawdę mówi, ale Piłat nie może jej przyjąć bo nie ma wiary. Żyje w innym świecie. Oraz nie ma zamiaru zmieniać swoich poglądów a szerzej sytuacji życiowej. W przeciwnym wypadku przestałby być prefektem Judei a więc nie miałby władzy. To nic nadzwyczajnego.

Wiele razy nie chcemy porzucić władzy nad czymś co posiadamy, dla ewangelii. Potem żałujemy, chcemy poprawy, zmiany czyli nawrócenia.

Nawet nie sprawa w narzekaniu. Czy winie. Ta zresztą jest ulubionym tematem naszych rozważań o ewangelii.

Zobaczmy jak daleko jest królestwo niebieskie od naszego świata w jakim żyjemy. Nawet tego pobłogosławionego przez nasze modlitwy.

Jest jakaś wielka odległość między naszym życiem a królestwem miłości czy Miłosierdzia. Między naszymi dobrymi chęciami, szczerym życiem a królestwem Pana.

Tak musi być, bo dopiero zmierzamy po nagrodę. Tym jest to królestwo.

Jest jak w tej rozmowie z dzisiejszej ewangelii.

Pan pyta ale Piłat nie odpowiada wprost, stwierdza inni tak powiedzieli. Nawet gdyby mówił wprost nie przybliżyłby się do królestwa aż dopiero gdyby dał świadectwo prawdzie. Czyli stracił życie dla ewangelii. I to jest cała tajemnica królestwa Bożego. Dać mu życie.

Ale to jest tak odległe, nierealne, straszne, teoretyczne jak królestwo od naszego życia. Albo rozciągnięte na całe życie, że tracimy z oczu cel.

Chyba, że znajdziemy się w sytuacji próby. I zwyciężymy. Jedynie gdy poniesiemy śmierć męczeńską to poznamy prawdę. Choć nie będziemy mogli jej nikomu zrelacjonować. A jak ocalejemy to również nie. Bo jedynie poznamy moc własnej wiary oraz łaski. Jednak królestwa nie poznamy.

Jest nie z tego świata i tak już pozostanie. A jednak apostołowie mieli pewność tego królestwa. Oraz wielu innych po nich.

A jak z naszą pewnością, tego Królestwa?

amen

czwartek, 23 maja 2019

modlitwa