Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Homilie - Bóg się rodzi!

Łk 2, 1-14P

Bóg rodzi się w stajni. Równolegle do spraw tego świata. Niejako przy okazji, gdy Józef wraz z Maryją podążają dać się zapisać.

Tak Bóg przeprowadza swoją myśl, wykorzystując zwykły tok spraw tamtych ludzi. Nie zaburza całego procesu życia, nawet społecznego. Jedni wędrowali żeby się zapisać, inni zapisywali, inni robili interes na obsłudze tego spisu statystycznego, inni pracowali na chleb, inni rządzili.

Ale przecież to jest na odwrót. Po to się toczyła tak a nie inaczej historia, żeby właśnie Bóg mógł się Wcielić w tamtym momencie. My nie rozumiemy dlaczego akurat wtedy ale taki jest fakt ewangeliczny.

Tak jest w naszym życiu.

Doskwiera nam codzienność, jej cieżar, oczywistość przechodząca w nudę, nieuniknioność konsekwencji naszych wyborów albo innych ludzi, albo zaniechania ich, a przecież to jest tylko odwrotna strona haftu życia. My widzimy węzełki, końcówki nitek kolorowych, może jakieś kawałki które bierzemy za obraz haftu a cały obraz zna Bóg. Możemy korzystać a tego obrazu ale musimy stać się bezbronni jak Mesjasz oraz ufni co Bóg przeprowadza. Wtedy zyskamy jedność z Nim.

Jak ufać we wszystko skoro jest bolesne albo jest niejasne w sobie bo wiele co nas spotyka może być znakiem tak jak dla pasterzy znakiem było Niemowlę? Dopiero po wielu latach Niemowlę stało się czytelnym znakiem.

Ale to nasze życie właśnie jest znakiem, trwa nasze Boże Narodzenie. Bo mamy jeden znak, nasze życie. Tak jak dzisiejsza Pasterka. Przyszliśmy w nocy aby jak najwcześniej zacząć być blisko źródła naszego życia. Miłości.

amen

czwartek, 23 maja 2019

modlitwa