Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Homilie - Świętego Szczepana

Mt 10, 17-22

Dziś męczeństwo świętego Szczepana.

Możemy myśleć o mądrości życiowej która uczy że po okresie radości albo dobrego w życiu pojawiają się trudne sprawy. Dobrze jest myśleć o tych dobrych w chwilach złych i na odwrót. Ale cierpienie może być take wielkie że nie ma sił na myślenie o dobrych a w czasie szczęścia kto będzie myślał o nieszczęściu.

Są niektórzy którzy przeżywają strach gdy im się dobrze wiedzie. A jak jak źle to są spokojn bo wiedzą że kiedyś minie to zło. Wreszcie kiedyś musi się skończyć.

Taka mądrość jest pewnie udziałem osób które musiały jakiś kapitał w życiu nagromadzić. Bo ta mądrość wynika z doświadczenia życiowego. Tego pewnie nie da się nauczyć teoretycznie.

I Pan nam podopowiada w jakimś sensie sposób na tę mądrość aby być wytrwaly cały czas. Czyli jak dobrze ale też jak źle. A może się zdarzyć że będziemy wręcz w nienawiści u wszystkich! Jak żyć w takiej sytuacji. Całkowitego odrzucenia. To jest pewnie jakieś doświadczenie całkiem nam obce. Bo zawsze ktoś był z kim mogliśmy zamienić choćby jedno słowo.

A mamy być przygotowani na całkowite odrzucenie. Jak się przygotować na taki stan? Czy to jest możliwe? Być w całkowitej samotności oraz uciekać przed wszystkimi.

Rozpatrujemy to tylko dziś teoretycznie. My tu. Ale na świecie to jest często praktyka. Dla nas samo myślenie o cierpieniu z powodu wiary jest trudne i chyba bolesne.

A z drugiej strony to nie musi być nam obce. Taki stan wyobcowania w różnych sytuacjach życia. Albo gdy właśnie patrzymy na żłóbek. Sami tylko możemy próbować odsłonić co to znaczy Boże Narodzenie. Jak to się stało że Wszechmocny Bóg staje się bezbronny. Nikt nam nie pomoże w przybliżeniu się. Tylko sami możemy wziąć ten ciężar spotkania z Wszechmocnym Bogiem który jest słaby.

czwartek, 23 maja 2019

modlitwa