Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Homilie - Niedziela - 30 grudnia 2018

Łk 2, 16-21

Nadano mu imię Jezus.

Tak jak każdemu nadaje się imię.

Mamy te imiona przez całe życie. Niektórzy zmieniają. Albo używają drugiego imienia, trzeciego lub pseudonimu albo przezwiska.

Do tego stopnia mogą być takie zamiany że możemy przeżyć zdziwienie że kogoś znamy od lat a podając w urzędzie dane albo na korespondencji nagle czytamy inne imię. Wtedy okazuje się że ono nie pasuje nam do tego człowieka którego dobrze znamy.

Pan otrzymał imię zanim się począł w łonie Matki Bożej.

Każdy ma takie imię od Boga, zanim zjawia się na świecie.

Tym imieniem jest nasze życie niepowtarzalne. My robimy z niego użytek równie niepowtarzalny. Nikt nie potrafi tak żyć jak my. bo każdy prowadzi inne życie.

Choć w jakimś stopniu może wydawać się podobne, nie do odróżnienia od innych. Szczególnie tam gdzie jesteśmy podobni do siebie w swoich zajęciach, zaintereswowaniach.  Ale to tylko powierzchownie jest podobne. W rzeczywistości każdy prowadzi inne życie. A jeszcze bardziej dziwne jest to, że dopiero gdy zechce nam opowiedzieć o swoim życiu to zobaczymy jak jest inne od wszystkich.

Na początku roku możemy to wszystko jeszcze raz sobie uświadomić. Tak zresztą jak z całym rokiem. Są podobne do siebie 
a przecież zupełnie inne. Żeby znowu z upływem czasu zatrzeć w sobie tę inność. To są znowu tylko lata które minęły. I tak wygląda upadek życia duchowego. Wszystko staje się nijakie.

Matka Boża rozważała wszystko w sercu. To jedyna metoda chroniąca przed upadkiem, rozważanie własnego życia. da nam dostęp do źródła naszego imienia. Do Miłości.

To nic innego ponad to co zapisał dziś ewangelista czyli wielbić oraz wysławiać Boga. Szukać w tym wszystkim co przynosi dzień uwielbienia Boga.

Łatwo wielbić gdy dobrze nam, ale gdy cierpimy, albo jesteśmy osamotnieni, albo brak sił. Wysławianie staje się niemożliwe. Pozostaje tylko cisza lub bezsilność. Wtedy jesteśmy blisko Nowonarodzonego.

A tylko to liczy się w życiu.

 

amen

czwartek, 23 maja 2019

modlitwa