Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Homilie - Królestwo moje...

Mt 2, 1-12

Królestwo moje nie jest z tego świata powie przed skazaniem na śmierć, za 30 lat to Nowonarodzone Dzięcię, któremu dzisiaj kłaniają się Mędrcy, a tradycja przekazuje Królowie.

A inny król z dzisiejszej ewangelii pragnie od razu zabić to Nowonarodzone Dziecię.

Posiadamy albo jakieś królestwa, albo jakieś mądrości. Większe lub mniejsze czy głębsze lub płytsze. I jakoś nimi dysponujemy. Bo zawsze czymś dysponujemy oraz coś posiadamy.

Ale najpierw musimy sami ze sobą ustalić gdzie jest nasze królestwo oraz na czym polega nasza mądrość. Z pewnością ona jest mądra dla nas. Dlatego żadko odstępujemy od swoich przekonań. Ale czy są dla innych?

Może się też zdarzyć, że nic nie będziemy posiadali, bo popadniemy w takie nieszczęście, ale wtedy świat zupełnie inaczej wygląda niż teraz nam się wydaje jaki on jest, oraz my w nim.

I dziś ewangelia pragnie nas zachęcić do ofiarowania tego wszystkiego. Nawet chętnie oddajemy, tylkom że to co nie należy do nas?

Albo możemy wciąż zadawać nawet gorliwie! pytanie gdzie narodził się  Mesjasz? Niby wiemy, a konsekwentnie żyjemy jak byśmy nie wiedzieli. Że skoro Pan jest ubogi to co dopiero Jego sługi!

A może chcemy pozbyć się  tych, którzy prowadzą nas do Mesjasza, choć jak wynika z dzisiejszej ewangelii mogą nawet o tym nie wiedziećm że prowadzą do Mesjasza ani nawet jaki on jest?

W naszym życiu jest wielu ludzi, oraz było takich wielu, którzy wskazywali nam drogę, a nie braliśmy tego kierunku czy wskazówek na serio. 

Chcielibyśmy aby świat się zmienił, ale siebie nie zmieniamy. Lub snujemy łudzenia jaki to świat jest nieprzyjemny dla Nowonarodzonego a przecież On w naszym sercu urodził się oraz mieszka.

amen

czwartek, 23 maja 2019

modlitwa