Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Homilie - Cud w Kanie Galilejskiej

J 2, 1-11

Pierwszy cud okazał się zupełnie nie związany z wielką misją Mesjasza czyli zbawienia wszystkich ludzi. Sprawa dotyczyła smutku weselników, oraz być może dla uczniów żeby uwierzyli choć oni nie za bardzo to rozumieli wszystko. Ewangelista zapisał, że co prawda uwierzyli choć potem uciekali w momencie próby.

Może my też nie rozumiemy albo uciekniemy lub uciekamy?

Prawdopodobnie postąpimy tak jak całe życie postępujemy.

A życie rzeźbi nas do tego stopnia, że twarz w jakimś momencie odzwierciedla to życie. Stąd są twarze pogodne, straszne, wesołe oraz smutne. I choćbyśmy się śmiali, radowali czy płakali to twarz nie ukryje tego swojego wyrzeźbienia.

Matka Boża z pewnością miała taką twarz która miała w sobie zapisaną oczywistość bez wątpliwości. Bo pomimo tego dialogu z Synem, nie rokującego rozwiązanie, która to rozmowa nie wyrażała wcale zgody na cud, wie co będzie, skończy się dobrze dla weselników.

A jak rzeźbi nas życie? możemy dziś zapytać czy pyta nas dzisiejsza ewangelia opisująca cud na weselu.

Mamy sprawy wielkie w życiu, inne, trudne, nie do rozwiązania czy banalne, jakieś drobne na które nie zwracamy nawet uwagi. Jaka jest nasza koleina, i co ona mówi wszystkim wokół.

Bardzo często nic więcej nie potrzeba. Moglibyśmy zasypać ludzi ogromną ilością słów a one i tak nie odmienią ich przekonania co do sensu życia jaki im prezentujemy tą naszą twarzą. Czyli jaką ewangelię im przekazujemy. Naszą koleiną.

Cud w Kanie Galilejskiej jest bezlitosny. Pozornie przyjemny ale bezwzględny. W każdej chwili całe życie świadczy o nas. Nic nie ukryjemy, choć może nam się tak złudnie wydawać.

amen

niedziela, 16 czerwca 2019

modlitwa