Kolegium Księży Jezuitów, 31-501 Kraków, ul. Kopernika 26
Nasze konto: 37 1240 4650 1111 0010 4312 3240

Informacje dla ofiarodawców •  

Dziękujemy za złożone ofiary!

Apostolstwo Modlitwy

Godziny Mszy Świętych

W niedziele i święta:

6:00,  7:30,  9:00,
11:00,  12:30,  15:30,  18:00

W dni powszednie:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 15:30, 18:00

zobacz dokładny plan -»

Całodzienna spowiedź

W dni powszednie:

Od 6:00 - 12:00

i od 14:30 - 17:30

 

W niedziele i święta:

Tylko w czasie Mszy Świętych.

Dyżury spowiedników »

 

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Rada Miasta Krakowa okręg 5, Bieżanów Prokocim, Podgórze, Małgorzata Wassermann

Ogłoszenia

D E K R E T - D Y S P E N S A

Ks. Abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego oraz świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej w dniu nakazanym  nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

czytaj więcej

DZIEŃ SKUPIENIA ONLINE - 13 marca 2021, sobota

Organizator: Stowarzyszenie „Abraham i Sara”

czytaj więcej

II. -NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 28 luty 2021

1. Czwartek, 4 marca, święto świętego Kazimerza, królewicza, patron Polski oraz Litwy.
Godzina 23.00 nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA. Szczegóły na plakatach.

2. Piątek, 5 marca, pierwszy piątek miesiąca, godz. 17.00 Droga krzyżowa, poprowadzą Księża Scholastycy.
Godz. 18.00 Eucharystia w int. Apostolstwa Modlitwy w całym kraju, z ustanowieniem grupy Scholastyków naszego seminarium w posłudze lektora i akolity. Po Mszy św. konferencja przygotowana przez Apostolstwo Modlitwy.

3. Sobota, 6 marca, godz. 17.15 zapraszamy do medytacji prowadzonej w oparciu o Ewangelię niedzielną – Lectio Divina. Szczegóły na plakacie.
Godz. 19.00 Koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu męskiego zespołu wokalnego Calvi Cantores, w programie między innymi pieśni da Palestriny, Gorczyckiego. Koncert przygotowuje na uroczystość poświęcenia Polski Bożemu Sercu, w czerwcu tego roku, z udziałem Episkopatu Polski.

W każdą niedzielę! wielkiego postu nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi Ojciec Radosław Robak SJ, były wieloletni dyrektor Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie komunii świętej, wolność od przywiązania do grzechu powszedniego, modlitwa w intencjach papieskich.

4. W zakrystii prasa religijna, lutowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba wprowadzający w czas oraz liturgię wielkiego postu, wraz z kolejnymi fotogramami wnętrza naszej świątyni w perspektywie panoramicznej.

5. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

 

 

czytaj więcej

I. -NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 21 luty 2021

1. Poniedziałek, 22 lutego, święto Katedry św. Piotra, apostoła. Święto przypomina, że stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Za nawiedzenie kościoła katedralnego (np. Katedry wawelskiej), można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Czwartek, 25 lutego, godz. 19.00 Konferencja sercanina ks. Eugeniusza Ziemanna, Boże Serce w minsterium swojego otwarcia na współczesny świat. Spotkanie przygotowujące na uroczystość poświęcenia Polski Bożemu Sercu, w czerwcu tego roku, z udziałem Episkopatu Polski.

3. Piątek, 26 lutego, godz. 17.00 Droga krzyżowa, poprowadzą Siostry Służebniczki.

4. Sobota, 27 lutego, godz. 17.15 zapraszamy do medytacji prowadzonej w oparciu
o Ewangelię niedzielną – Lectio Divina. Szczegóły na plakacie.

W każdą niedzielę! wielkiego postu nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi Ojciec Radosław Robak SJ, były wieloletni dyrektor Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie komunii świętej, wolność od przywiązania do grzechu powszedniego, modlitwa w intencjach papieskich.

5. W zakrystii prasa religijna, lutowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba wprowadzający w czas oraz liturgię wielkiego postu, wraz z kolejnymi fotogramami wnętrza naszej świątyni w perspektywie panoramicznej.

6. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

 

czytaj więcej

6. NIEDZIELA ZWYKŁA 14 luty 2021

1. Środa 17 lutego, w tym dniu wypada POPIELEC, początek Wielkiego Postu. Obrzęd pokutny posypania głów popiołem, podczas każdej Mszy św. (będzie on dostosowany do wymogów epidemicznych). W tym dniu obowiązuje post i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post jest ilościowy – tzn. ograniczenie posiłków do trzech dziennie, z których tylko jeden może być do syta. Post dotyczy wszystkich osób pełnoletnich od: 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje katolików od: 14 rok życia.

2. Piątek 19 lutego, pierwszy piątek Wielkiego Postu. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Pamiętajmy przez cały rok, w modlitwach o tych bolesnych stronach życia naszego Kościoła. Godz. 16.30 Eucharystia z prośbą o beatyfikacę Rozalii Celakówny. Godz.17.00 Droga Krzyżowa, w intencji ofiar oraz sprawców wykorzystywania seksualnego.
Nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę Wielkiego Postu godz. 17.00. Kazania pasyjne wygłosi Ojciec Radosław Robak SJ, były wieloletni dyrektor Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

3. W zakrystii prasa religijna, lutowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba wprowadzający w sens wielkiego postu, wraz z kolejnymi fotogramami wnętrza naszej świątyni w perspektywie panoramicznej. Również jest dostępna, przygotowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego (WŻCH) Zdrapka wielkopostna, zachęcamy do tej formy modlitwy oraz pracy wewnętrznej w każdym dniu wielkiego postu.

4. Zapraszamy na codzienną transmisję liturgii na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

5. Dziękujemy za ofiary złożone bezpośrednio w bazylice oraz z pomocą przelewów bankowych.

 

czytaj więcej
poniedziałek, 08 marca 2021